Vernieuwd e-learning platform
Vol trots willen wij jou laten weten dat we vanaf 1 mei gebruik maken van ons vernieuwde e-learning platform. We hebben het oude platform in een nieuw jasje gestoken en wat extra functies gegeven. Daarnaast is het e-learning systeem gebouwd in een nieuwe programmeertaal zodat het weer up-to-date is voor de komende 10 jaar. Het zijn voornamelijk de kandidaten die met deze wijziging in aanraking komen.
Voor jou als SWB-trainer worden er in de loop van dit jaar extra opties/functies toegevoegd aan het systeem. Je kunt hierbij denken aan het vastzetten van het niveau van zowel de trainingen als het proefexamen en beter inzicht in de resultaten van de kandidaat. Op deze manier kun je de kandidaten nog beter volgen en van de juiste informatie voorzien. Uiteraard komen we hierop terug als het zover is.

Weergave kandidaat
Inloggen gaat voor iedereen nog steeds op dezelfde manier. Ga naar www.swbveilig.nl en vul hier de gebruikersnaam en het wachtwoord in. Deze gegevens zijn ongewijzigd gebleven.
Nadat iemand is ingelogd en kiest voor de tegel 'e-learning' dan zal het vernieuwde platform getoond worden. De afbeelding hiernaast laat zien wat de kandidaat 'Karin' ziet.
Alle resultaten die de kandidaat reeds behaald heeft via het oude platform, zijn meegenomen naar het vernieuwde platform. De voortgang blijft ook ongewijzigd. De resultanten hiervan kan de kandidaat zelf ook overzichtelijk terug zien.
-
Hieronder worden de verschillende menu items uitgelegd.
Mijn trainingen
Hier staan alle trainingen die de kandidaat moet en/of kan volgen. Denk hierbij bijvoorbeeld aan de e-learning video’s maar ook de module moeilijke woorden en de toetsen zijn hier terug te vinden.
Het ronde symbool wat op de tegels wordt weergegeven betekend dat er onder deze tegel meerdere e-learning video's geplaatst zijn. De e-learning video's kun je bekijken door op de 'Play' knop te klikken.
Als alle video's van een onderwerp gevolgd zijn zal er een gekleurde balk op de tegel verschijnen.

Mijn examens
Alle examens waarvoor je in aanmerking komt, staan hier weergegeven. Denk hierbij aan zowel de proefexamens als de examens. Wanneer nog niet alle verplichte trainingen afgerond zijn is er nog geen mogelijkheid om een proefexamen te maken. In dit geval krijg je de tekst 'Helaas verplichte trainingen nog niet voltooid' te zien.
Wanneer er een 'echt' examen is ingepland is deze ook hier ook zichtbaar voor de kandidaat. Zodra het examen gemaakt moet worden kan de kandidaat hier op klikken.

Mijn resultaten
Hier ziet de kandidaat zijn eigen resultaten terug. Wat is de voortgang op dit moment en welke video-onderwerpen zijn voltooid en welke nog niet. Wanneer je doorklikt op één van de trainingen kun je in één oogopslag zien of de vraag uit de video goed of fout beantwoord is. Vanuit dit overzicht kunnen ook de video’s afgespeeld worden.
Naast de voorgang van de trainingen ziet de kandidaat hier ook terug wanneer er een proefexamen of examen gemaakt is en of deze behaald is of niet. De resultaten van de examens zijn voor de kandidaat zelf na het afronden niet meer inzichtelijk. SWB-trainer's kunnen deze resultaten wel inzien om zo (waar nodig) te kunnen sturen op bepaalde onderwerpen.


Vervolgplan: Vernieuwd en uitgebreider platform voor SWB trainers
De SWB trainers krijgen op dit moment beperkte informatie betreffende de voortgang en resultaten van de kandidaten. Wij zijn bezig om deze informatie uit te breiden. Hierbij kun je denken aan de volgende punten:
- Uitgebreide informatie van de voortgang (wat heeft de kandidaat wanneer gedaan)
- Het inzien van de resultaten van de kandidaat per onderwerp (om zo beter te kunnen sturen)
- Resultaten van het proefexamen in kunnen zien (nu kan alleen de kandidaat dit op het moment van afronden)
- Niveau vast kunnen zetten per kandidaat (zowel de video's als het proefexamen)
- Kandidaten zelf kunnen archiveren
- De bekende 'vinkjes' weghalen zodat de kandidaat weer opnieuw met de lesstof aan de slag kan
Heb je zelf nog wensen voor in het systeem laat het ons dan weten via onderstaande knop.